stávající Záchranná stanice je , stejně jako ostatně i infrastruktura v Jinonicích, v špatné technickém stavu. Stanice je ve správě Lesy Hl.m.Prahy .

podle informací z tisku, se v současné době ve stanici ošetří ročně přibližne 5000 zvířat , 2/3 bohužel uhynou, protože byly přivezeny do stanice už pozdě, ve špatném zdravotním stavu. Nová stanice má být kapacitně stavěna dvojnísobené množství zvířat – na 10000 živočichů . K projektu máme mnoho výhrad – jedná se o nejasnou koncepci, řešení dopravy, ale i narůstající rozpočet investiční akce . z 50 milionů v roce 2018 je v roce 2022 již 250 mil . V době, kdy nemá Město peníze na to, aby posekalo zelené plochy, které Městu patří, Lesy Hl.m.P nemají kapacitu ani na posekání „zeleného pásu“ kolem svého pozemku v ulici Novoveská, máme obavu, zda tato investice není zbytečným luxusem, který si prostě nemůžeme , v současné době, dovolit .

v lednu 2018 měla stát nová záchranní stanice 50 mil Kč

Praha začne stavět novou záchranou stanici pro zvířata už letos | Domácí mazlíčci | Lidovky.cz

08_2019 byl rozpočet 173 mil

Záchranná stanice pro zvířata v Jinonicích v novém. Praha už má vizualizace, stavět začne příští rok — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

v lednu 2022 je rozpočet již 206 mil BEZ DPH – tedy 250 mil s DPH !!!!!!!!

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat – Ekolist.cz

Měl by vzniknout podle projektu zpracovaného firmou L2o-architects na místě stávajícího areálu a bude moci ročně k ošetření přijmout až 10 000 zraněných volně žijících zvířat. Stavět by se mělo začít letos, hotovo by mělo být v roce 2023. Veřejná zakázka má odhadovanou hodnotu 206 milionů korun bez DPH a zájemci o účast v tendru mohou své nabídky posílat do 27. ledna.